Nemovitosti v Praze / Properties in Prague
Pokud hledáte Pražskou realitní kancelář s širokou specializací našli jste ATLAS reality správně. Nabízíme vám kompletní servis při  prodeji i pronájem bytů, rodinných domů, pozemků a nebytových prostor v Praze a blízkém okolí. Kupcům a zájemcům o pronájem můžeme nabídnout širokou nabídku nemovitostí k prodeji a pronájmu na našich firemních webových stránkách a dalších inzertních webových serverech zaměřených na inzerci nemovitostí pro Prahu a blízké okolí.
Pro naše klienty zajišťujeme kompletní právní servis všetně odborně a kvalitně připravené kupní smlouvy ošetřující ochranu zájmů jak kupujícího tak prodávajícího v případě prodejů stejně tak jako nájemce i pronajímatele v případě pronájmů.

Můžeme poskytnout více než 15 let zkušeností. Vždy jsme kladli důraz na kvalitní a pravidelné proškolení našich makléřů. Dobrá služba pro majitele i kupce bytů, rodinných domů a pozemků je naším cílem. Na konci naší práce jsou dva spokojení klienti kteří díky naší činnosti spolu uzavřeli nájemní nebo kupní smlouvu, a které jsme díky naší činností spolu spojily.

Moving Prague

Moving to Prague, the “Golden City” and Central European boomtown, has been popular with expatriates for years. Prague with 1,2 milion population will allow you a metropolitan lifestyle. Your lifestyle can be comfortable in a number of ways. A pulsating international city, Prague offers a high standard of living with great shopping, fantastic food, strong transport and a vibrant cultural life. Prague is know for its charming architecture, parks and lively nightlife that welcomes all taste and flavours. Moving  from one place to another can be difficult, but at least within the city it’s quite easy. The Prague public transport system is one of the most extensive in the world. Public transportation in Prague is easy and efficient. It takes a few days to understand the system, but once understood, a person can travel everywhere in Prague without the hassle of driving in the busy city. Prague is also one of the more affordable cities in Europe, so whether you already have a job or plan on flying by the seat of your pants, you’ll be able to get by. Prague also has a reputable public and private healthcare system. While Prague can keep you physically in good shape, real estate agents in Prague company ATLAS reality will take care of the mental health with your international move. relocating can make you more mobile than you imagined. Relocating might not be as quick as a trip on the green line, but ATLAS Relocation makes the process simple and straight forward. Let the experts figure out the right route from port to Prague while you find your way from the Prague Castle to the Astronomical Clock. ATLAS reality is offering Prague properties, apartments, houses, flats for rent or sale. Search our web site for your ideal home, rental flat, apartment, house, apartment building, villa, or property to buy. 


Svitákova 2775  Moto Mělník  Apollo Prague Real Estate Agents  Sym motor prodejci a servis  Nádražní 32 Praha na Facebook  Společnost Berty Suttnerové  JNJ Global Business Services Halvarssons  Big Bang Media
 Mělnický antikvariát   Firmy na adrese Nádražní 32  Richard Stránský  Benediktská 722 na Facebook  Prodej skůtru SYM Mělník  ING Real estate  Relocation to Prague