Prague Real Estate Agents / Realitní kancelář v Praze

Pokud hledáte realitní kancelář s širokou specializací v Praze našli jste ATLAS reality správně. Nabízíme vám kompletní servis při  prodeji i pronájem bytů, rodinných domů, pozemků a nebytových prostor v Praze a blízkém okolí. Kupcům a zájemcům o pronájem můžeme nabídnout širokou nabídku nemovitostí k prodeji a pronájmu na našich firemních webových stránkách a dalších inzertních webových serverech zaměřených na inzerci nemovitostí pro Prahu a blízké okolí.
Pro naše klienty zajišťujeme kompletní právní servis všetně odborně a kvalitně připravené kupní smlouvy ošetřující ochranu zájmů jak kupujícího tak prodávajícího v případě prodejů stejně tak jako nájemce i pronajímatele v případě pronájmů.

Můžeme poskytnout více než 15 let zkušeností. Vždy jsme kladli důraz na kvalitní a pravidelné proškolení našich makléřů. Dobrá služba pro majitele i kupce bytů, rodinných domů a pozemků je naším cílem. Na konci naší práce jsou dva spokojení klienti kteří díky naší činnosti spolu uzavřeli nájemní nebo kupní smlouvu, a které jsme díky naší činností spolu spojily.

Moving Prague

Moving to Prague, the “Golden City” and Central European boomtown, has been popular with expatriates for years. Prague with 1,2 milion population will allow you a metropolitan lifestyle. Your lifestyle can be comfortable in a number of ways. A pulsating international city, Prague offers a high standard of living with great shopping, fantastic food, strong transport and a vibrant cultural life. Prague is know for its charming architecture, parks and lively nightlife that welcomes all taste and flavours. Moving  from one place to another can be difficult, but at least within the city it’s quite easy. Public transportation in Prague is easy and efficient. It takes a few days to understand the system, but once understood, a person can travel everywhere in Prague without the hassle of driving in the busy city. Prague is also one of the more affordable cities in Europe, so whether you already have a job or plan on flying by the seat of your pants, you’ll be able to get by. Prague also has a reputable public and private healthcare system. While Prague can keep you physically in good shape, ATLAS reality will take care of the mental health with your international move. Let the experts figure out the right route from port to Prague while you find your way from the Prague Castle to the Astronomical Clock. ATLAS reality is offering Prague properties, apartments, houses, flats for rent or sale. Search our web site for your ideal home, rental flat, apartment, house, apartment building, villa, or property to buy.
ATLAS real estate property portfolio includes top buildings, luxury apartments and lucrative commercial spaces in the very heart of the Czech capital city Prague comprised in the UNESCO List of World Heritage Sites. Discover how easy it is to save time and money finding the property you want. Whether you are looking at buying property or selling property we can offer everything you need to get the best deal available.

 Společnost Berty Suttnerové    Mělnický antikvariát    Czech republic Law   Praha 1 Malá strana    Relocation to Prague
Benediktská 722 na Facebook  Prodej skůtru SYM Mělník  ING Real estate  Relocation to Prague